A nehéz munkaügyi helyzetek kezelése a HR egyik legkényesebb területe. Hogyan lehet jogszerűen és hatékonyan fellépni a problémás munkavállalói magatartásokkal szemben? Mikor indokolt figyelmeztetni, fegyelmezni vagy akár felmondani? Milyen munkajogi buktatókat kell elkerülni?
Ezen a gyakorlatorientált workshopon konkrét példákon és friss jogeseteken keresztül mutatjuk be a kritikus HR helyzetek jogszerű és céltudatos kezelését.
Amiről szó lesz:
- Hogyan készülhetünk fel a munkavállalói kötelességszegés, mulasztás, illetve gyenge teljesítmény miatti lépésekre?
- A munkavállalók teljesítmény- és magatartásmenedzsmentje munkajogi szempontból: hogyan mérjük a teljesítményt úgy, hogy az munkajogilag értékelhető legyen?
- A pszichésen instabil munkavállaló kapcsán felmerülő munkajogi kockázatok – mire figyeljünk?
- Az írásbeli figyelmeztetés és a pip kérdései
- A fegyelmi eljárás és hátrányos jogkövetkezmény munkajogi követelményei és alkalmazása a bírói gyakorlat tükrében
- „Ha minden kötél szakad”, azaz mire figyeljünk a magatartásra alapított felmondás esetén?
Interaktív workshop, ahol a résztvevők valós eseteket hozhatnak, kérdéseket tehetnek fel, és gyakorlati tanácsokat kapnak egy tapasztalt munkajogásztól.
Ne hagyja, hogy a nehéz munkajogi esetek kihívás elé állítsák – készüljön fel velünk!
Ha munkája során nehéz munkaügyi döntéseket kell meghoznia, és szeretne biztosan eligazodni a munkajogi szabályok között, ez a képzés Önnek szól!
Kinek ajánljuk?
- Azoknak ajánljuk, akik nehéz munkaügyi helyzetekkel szembesülnek a mindennapokban, és szeretnének jogszerű, mégis hatékony megoldásokat találni.
- Akik biztosra akarnak menni, hogy a figyelmeztetések, fegyelmi intézkedések és felmondások megfeleljenek a munkajogi követelményeknek.
- Akik felkészülnének a teljesítményproblémák és magatartási kihágások kezelésére, elkerülve a munkaügyi perek kockázatát.
- Akik konkrét gyakorlati tudást szeretnének szerezni arról, hogyan dokumentálják megfelelően a munkavállalói jogsértéseket és mikor milyen lépéseket tehetnek.
- Akikek munkajogászként vagy HR-esként naprakész információkra van szüksége a bírói gyakorlatról és a legfrissebb jogértelmezésekről.
Tematika
- Munkavállalói kötelességszegés, mulasztás, gyenge teljesítmény
- Munkavállalók teljesítmény- és magatartásmenedzsmentje
- Pszichésen instabil munkavállalók kezelése
- Az írásbeli figyelmeztetés és a pip kérdései
- Fegyelmi eljárás és hátrányos jogkövetkezmény munkajogi követelményei és bírói gyakorlata
- Magatartásra alapozott felmondás
Oktatóink
dr. Nyerges Éva
munkajogász, kamarai jogtanácsos Magyar Telekom Nyrt.
dr. Nyerges Éva
Végzettség: jogász, közgazdász, adatbiztonsági és adatvédelmi szakjogász
Szakmai tevékenység:
Kamarába bejegyzett jogtanácsosként lát el munkajogi senior specialista munkakört a Magyar Telekom Nyrt.-nél.
Egyetemi oktatóként munkajogot és kapcsolódó jogterületekhez kapcsolódó tantárgyakat oktat, önálló kurzusokat és szemináriumokat tart a Széchenyi István Egyetem Munkajogi és Szociális Jogi Tanszékén.
Rendszeresen publikál szakmai kiadványokban és folyóiratokban, több tankönyv és konferenciakötet társszerzője. Évente több alkalommal ad elő szakmai konferenciákon, emellett kreditpontos ügyvédi továbbképzéseket, ügyvédjelölti képzéseket tart jelenléti és online formában. Digitális tananyagok készítője és előadója (Magyar Igazságügyi Akadémia és egyéb szakmai szervezet részére).
Képesítések:
ELTE jogi kar
Dr. Fodor T. Gábor
ügyvéd, munkajogász
23 éve foglalkozik munkajoggal, ezen idő nagy részében ügyvéd, de jogalkotási és tudományos tevékenységet is végzett. Munkajogi tárgyú cikkek szerzője magyar és angol nyelven, különböző szaklapokban rendszeresen publikál. Szakmai konferenciák rendszeres előadója munkajog témában. Kedvenc területe a munkaidő magyar és európai uniós szabályozása, de a munkajog más területein is aktív. Irodájuk többéves, sokrétű munkajogi tapasztalaton alapuló specializáltságnak köszönhetően teljes körű, átfogó munkajogi szolgáltatást nyújt.
Képesítések:
ELTE jogi kar