Generációs együttműködések – Attitűdformáló tréning
Mit tehetnek a szervezetek, hogy megfelelően kezeljék a különböző generációk együttélését a munkahelyeken? Attitűdformáló tréningünkön arra keressük a választ, hogy találhatják meg egymással a közös hangot a lassan nyugdíjba vonuló Baby-boomerek, az X-esek, Y-osok és a feltörekvő Z generáció.
Kinek ajánljuk a Generációs együttműködések attitűdformáló tréninget?
Mindenkinek, hiszen valamennyien saját generációinkat képviseljük. A tréning segít megérteni és elfogadni, hogy miért feladat–orientáltak az Y-osok és maximalisták az X-esek? Mi az oka, hogy a fiatalabb generáció a munkahelyen is élményeket keres? Hogy néz ki a jövő szervezete a generációmenedzsment szempontjából és hogyan segíthet a tudatosan felépített vállalati kultúra? Tréningünket ajánljuk munkatársaknak és vezetőknek egyaránt, hiszen minden szervezetnek fontos, hogy a különböző generációk képviselői megértsék a saját és a másik generáció különbözőségét és szinergiát alkossanak.
Generációs együttműködések-attitűdformáló tréning eredményei
Az attitűdformáló tréning új ismereteket és szempontokat ad a különböző generációk normáiról, a közöttük kialakítható együttműködés lehetőségeiről. Saját generációs működésük megértése, a kommunikációs eszköztár fejlesztése révén segíti a résztvevőket abban, hogy találkozzanak saját, más generációkkal kapcsolatos viselkedésük, működésük kommunikációs csapdáival, fejlesztendő területeivel és támogatást kapjanak ezek változtatásához, fejlesztéséhez. A tréningen hangsúlyt kapnak a generációk közötti együttműködések lehetőségei és fontossága, gyakorlati megoldásokat adunk a hasonlóságokból és/vagy különbségekből adódó kommunikációs félreértések feloldási módjaira.
A program témái és folyamata
Ma élő generációk meghatározása, jellemzői
A baby boomer, az X, Y és Z generáció erősségei és gyengeségei
Hogyan hatnak a szervezetre a különféle generációk?
Tipikus konfliktushelyzetek a generációk között
Hogyan értsük meg egymást – attitűdformáló gyakorlatok
Szervezeti tanulságok
Egyéni és csoportos fejlesztési terv
Jelenlét
Személyes / Online
Ajánlott csoportlétszám
14-16 fő
Fejlesztési idő
2 nap
Megrendelhető nyelvek
Magyar / Angol
Igény esetén
Szakértői vélemény
Fejlesztési forma
Tréning
Célközönség
Minden munkatárs és vezető
Kérdése van a Generációs együttműködések attitűdformáló tréning programunkkal kapcsolatban?
Adja meg elérhetőségeit, és képzési szakértőnk hamarosan felveszi Önnel a kapcsolatot. Vagy forduljon hozzá bizalommal a lenti elérhetőségek egyikén.
Ez is érdekelheti
Hírlevél feliratkozás
Iratkozzon fel hírlevelünkre, ha érdeklik az aktuális pályázatok, induló nyílt képzések, HR témájú tartalmak, podcastok, valamint a legfrissebb tréningpiaci trendek. Az AGORA Intézet havonta egyszer küld a témákban hírlevelet.