Zöld átállást támogató képzés
A zöld átállás egy olyan folyamat, amelynek célja a gazdaság és a társadalom fenntarthatóbbá tétele, azaz az emberi tevékenységek környezeti és társadalmi hatásainak csökkentése. Ez a környezetvédelem mellett, a társadalmi igazságosságról és az emberi jólét növeléséről is szól. A zöld átállás egy globális kihívás, amelyet mindannyiunknak támogatni kell, hogy a jövő generációi is élvezhessék a bolygó erőforrásait.
Kinek ajánljuk a Zöld átállást támogató képzést?
A Zöld átállást támogató képzés keretrendszerében szereplő kompetenciákra mindenkinek szüksége van, hiszen mindannyian érintettek vagyunk. Soha nem volt fontosabb, hogy méltányos és tisztességes megélhetést biztosítsunk valamennyi embernek, helyreállítsuk a természetet, és teret engedjünk a biológiai sokféleség virágzásának. Ez jelenleg az egyik legsürgetőbb feladat, amely az emberiségre vár. A sikerhez elengedhetetlen, hogy felhagyjunk a nem fenntartható gyakorlatokkal, és értékeljük a környezetünket, amelytől a fajunk és a bolygónk jövője függ. A tartós változáshoz egész életen át tartó tanulásra, fejlődésre van szükség.
A Zöld átállást támogató képzés eredményei
A Zöld átállást támogató képzés olyan ismeretek, készségek és attitűdök kialakításában segíti a résztvevőket, amelyek előmozdítják az empatikus, felelősségteljes és fenntartható gondolkodásmódot. Képessé válnak hosszú távon is fenntartható életmódot kialakítani és fenntartani, ezáltal hozzájárulva a bolygó és az emberek egészségének megőrzéséhez. A zöld átállás nemcsak a környezetünk egészségéért fontos, hanem a vállalatok számára is előnyös, hiszen a fenntartható üzleti gyakorlatok segítik a vállalatok hosszú távú sikerét és versenyképességét.
A program témái és folyamata
A környezettudatosság és fenntarthatóság alapjai.
Zöld technológiák és megoldások megismerése.
Környezetvédelem és társadalmi felelősségvállalás fontossága.
Vállalati célok elérése és a versenyképesség növelése a fenntartható üzleti gyakorlatok révén.
Fenntartható tervezés és szimulációs gyakorlatok.
Hosszú távú hatások és jövőkép kialakítása.
Jelenlét
Személyes / Online
Ajánlott csoportlétszám
14-18 fő
Fejlesztési idő
2 nap
Megrendelhető nyelv
Magyar
Szakérői vélemény
Igény esetén
Fejlesztési forma
Tréning
Célközönség
Mindenki, vezető és beosztott egyaránt
Kérdése van a Zöld átállást támogató képzéssel kapcsolatban?
Adja meg elérhetőségeit, és képzési szakértőnk hamarosan felveszi Önnel a kapcsolatot. Vagy forduljon hozzá bizalommal a lenti elérhetőségek egyikén.
Ez is érdekelheti
Hírlevél feliratkozás
Iratkozzon fel hírlevelünkre, ha érdeklik az aktuális pályázatok, induló nyílt képzések, HR témájú tartalmak, podcastok, valamint a legfrissebb tréningpiaci trendek. Az AGORA Intézet havonta egyszer küld a témákban hírlevelet.