Képzésünk felkészíti a résztvevőket Scrum Master szerepkör betöltésére. Az elméleti áttekintés és a valós életből vett példák kombinációján keresztül a résztvevők mélyrehatóan megértik:
- a Scrum elméletét és alapelveit,
- az agilis gondolkodásmódot,
- a Scrum Master felelősségi körét,
- miközben megismerik a sikeres Scrum-csapatok által alkalmazott gyakorlatokat és átlátják, miért fontosak a Scrum keretrendszer egyes elemei.
A Scrum Master képzés érinti az agilis gondolkodásmód szervezeti bevezetésének előfeltételeit, segítséget nyújt a prediktív projektvezetésről történő átállásban, valamint rámutat a szoftverfejlesztés technikai aspektusaival való kapcsolódási pontokra is.
Horváth Balázs programvezetőnk két évtizedes tapasztalatra támaszkodik az elmélet és a gyakorlat összekapcsolásához, melyet valódi és sikeres agilis transzformációk támogatásával szerzett.
A magyarországi szakmai élet mellett rendszeresen oktat nemzetközi szinten is, így a résztvevők valóban naprakész tudással bíró és tapasztalt oktató vezetésével sajátíthatják el a szerepkör legfontosabb összetevőit. A képzés lehetőséget biztosít arra, hogy az elvégzése után a résztvevők önállóan felkészüljenek több, a piacon elérhető alapszintű ScrumMaster vizsgára.
Résztvevőink Scrum Master képzésünkön megtanulják, hogyan válasszák ki és alkalmazzák a csapataik számára legelőnyösebb gyakorlatokat, technikákat.
Miért válassza az AGORA képzését?
-színvonalas képzést biztosítunk
-minősített trénerrel oktatunk
-valós helyzetekben felmerülő példákat mutatunk be
-könyvekből nem megtanulható gyakorlati elemekkel dolgozunk
-online képzési forma
-nincs munkából kiesés az esti időpont miatt
-kedvezményes early bird árat érvényesíthet
-a képzéssel segítünk felkészülni a nemzetközi scrum vizsgára
Scrum Master fizetések
A Bluebird 2023. júliusi IT Salary Guide-ja alapján a Scrum Master munkakörben dolgozók átlagos fizetése:
Junior Scrum Master: bruttó 900 000 - 1 100 000 HUF.
Medior Scrum Master: bruttó 1 100 000 - 1 300 000 HUF.
Senior Scrum Master: bruttó 1 300 000 - 1 600 000 HUF.
Kinek ajánljuk?
- Ez a program a Scrum Master szerepkörre készülő, vagy azt betöltő dolgozóknak javasolt. Azoknak, akik Scrum Masterként szeretnének karriert kezdeni és azoknak, akik szeretnék tudni, hogyan lehetnek jobbak ebben a szerepkörben.
- Képzésünk a szerepkör kulcsát jelentő filozófiai áttekintés mellett lefedi a valós helyzetekben felmerülő, a könyvekből nem megtanulható gyakorlati elemek nagyobb részét is, ezért kezdő és gyakorlott Scrum Masterek számára egyaránt javasolt.
- Ajánjuk projektvezetőknek, projketmenedzsereknek, fejlesztőknek, tesztelőknek, agilis coachoknak, üzleti analitikusoknak, product owneröknek és minden olyan szakembernek, akit érdekelnek az agilis projektmenedzsment módszertanok
- Bárki, aki meg akarja érteni a Scrum keretrendszert, profitálhat ebből a tanfolyamból.
Tematika
- A prediktív – adaptív skála és a különböző gondolkodásmódok alkalmazhatósága
- Az agilis gondolkodásmód és bevezetésének előfeltételei
- Áttekintés az agilis módszerekről (Lean, Kanban, Scrum, XP)
- Az agilis kiáltvány tartalma és alapelvei
- Kanban: vizualizáció, WIP-korlátok, szűk keresztmetszetek
- Scrum: időkorlátok, szerepkörök, artifaktok és rituálék
- Agilis terjedelemmenedzsment, becslések, velocity és release-tervezés
- Technical debt, refactoring, tesztelési alapelvek, verziókontroll
- Vezetés: motiváció, jutalmazás, kompetenciafejlesztés
- Eszközök a retrospektív sikeréért
- A Scrum Master szerepkör tipikus csapdái
- A szervezeti következmények bemutatása egy valós életből vett átálláson át
Oktató
Horváth Balázs
PMP, CSM, CSPO, PMI-ACP
Karrierjét programozóként kezdte a Nokia kutatás-fejlesztési osztályán, ahol 2002-ben lett projektvezető egy 120 fősre duzzadó csapatban. Azóta megfordult marketing, sales és egyéb területeken is, majd 2008-ban saját videojáték-fejlesztő stúdiót hozott létre gyermekkori álmait megvalósítva.
Az elmúlt több mint húsz év változatos vezetési tapasztalataira (multinacionális óriáscég, startup, szórakoztató-ipari, telekommunikációs és luxustermékek fejlesztése és globális piacravitele stb.) alapozva képes a vállalatvezetési eszközöket és technikákat életből vett példákkal szemléltetni; a könyvekben gyakran absztrakt módon összegyűjtött tudást kézzelfoghatóvá tenni. 2006-ban szerezte meg CSM (Certified Scrum Master) bizonyítványát, közvetlenül a Scrum egyik alapítója, Ken Schwaber által tartott képzésen. Emellett 2005-ben PMP (Project Management Professional), 2015-ben pedig PMI-ACP (Agile Certified Practitioner) képesítést szerzett.
Balázs nagy tapasztalattal rendelkezik az agilitás terén, több sikeres átalakulást támogatott és folyamatosan oktat itthon és külföldön egyaránt.
A PMBOK (Project Management Body of Knowledge) hatodik, magyar kiadásának a vezető fordítója volt.
Oktatási referenciák: Barclays (Egyesült Királyság) – UPC – EY Academy of Business (Lengyelország) – Nokia Networks – MOL – OSP International (USA) – BT (USA, Kolumbia, Magyarország) – Vodafone – EGIS – Generali – KBC – stb.
Képesítések:
[2023] OKR Practitioner, OKR Institute
[2022] Certified Scrum Product Owner (CSPO), Scrum Alliance
[2021] Professional Scrum Master I. (PSM I.), Scrum.org
[2015] Agile Certified Practitioner (PMI-ACP), Project Management Institute
[2006] Certified Scrum Master (CSM), Scrum Alliance
[2005] Project Management Professional (PMP), Project Management Institute