Reziliencia tréning
A 21. század túlzott ingergazdagsága és az élet minden területén jelentkező állandó változások folyamatos kihívások elé állítják az embereket. Az, hogy ki mennyire veszi könnyedén az akadályokat, nagyban függ a rugalmas ellenállóképességétől, vagyis a rezilienciájától. A Reziliencia tréning kiemelkedő eszköz a belső bizonytalanság és válságok kezelésére, hozzájárul a lelki harmónia helyreállításához, valamint a változó körülményekhez való egészséges, rugalmas alkalmazkodáshoz.
Kinek ajánljuk a Reziliencia tréninget?
A rugalmas ellenállóképesség az élet minden területén fontos képesség, a munkahelyi és a magánéleti kihívások kezelésében is segít. A Reziliencia tréning azoknak a munkavállalóknak kifejezetten hasznos, akiket nap mint nap sok stressz ér, gyakran változó környezetben, jelentős nyomás mellett kell teljesíteniük, és ez olykor megviseli őket. Olyan szervezeteknek, amelyek törődnek a munkavállalóik jóllétével, mentális és fizikai egészségével, és azt szeretnék, ha a dolgozóik eredményesen küzdenének meg a felmerülő nehézségekkel és sikeresen alkalmazkodnának a változásokhoz.
A Reziliencia tréning eredményei
A tréningen résztvevők önismerete mélyül, rugalmas megküzdési képességük erősödik. A megszerzett tudást a munkahelyükön és a magánéletükben is kamatoztatni tudják. A tanultak pozitív hatással vannak a mentális és a fizikai egészségükre egyaránt, elégedettebbek és hatékonyabban lesznek. A munkahelyi eredményességük jelentősen nő, harmonikusabb lesz a munkahelyi légkör, javul a dolgozói jóllét, csökken a fluktuáció és a betegszabadságon töltött napok száma. A dolgozók nem zárkóznak el mereven a változásoktól, hanem teljesíthető kihívást látnak benne, ami a szervezet egészének sikerességét fokozza.
A program témái és folyamata
A reziliencia megismerése személyes, gyakorlati példákon keresztül.
A reziliencia négy nagy kategóriájának (szociális, fizikai, érzelmi, pszichológiai) meghatározása.
A négy kategória legfontosabb összetevőinek megismerése. Annak tudatosítása, hogy mindegyiknek erősnek kell lennie ahhoz, hogy a változásokat pozitívan tudjuk kezelni.
Önismereti stressz-teszt, amely megmutatja, hogy ki mennyi változással szembesült az elmúlt időszakban.
Hogyan lehet erőforrás a stressz?
Hogyan hat a pozitív gondolkodás a szervezetünkre a tudományos vizsgálatok szerint?
Pozitív jövőkép megteremtése.
A program végén egyéni fejlesztési terv, mérhető, időben behatárolható akcióterv készül a négy reziliencia-kategóriához, amit a résztvevők a jövőben útmutató gyanánt használhatnak.
Jelenlét
Személyes
Ajánlott csoportlétszám
14-16 fő
Fejlesztési idő
1-2 nap
Megrendelhető nyelvek
Magyar / Angol / Német
Igény esetén
Szakértői vélemény
Fejlesztési forma
Tréning
Célközönség
Minden vezető és munkavállaló
Kérdése van a Reziliencia tréningünkkel kapcsolatban?
Adja meg elérhetőségeit, és képzési szakértőnk hamarosan felveszi Önnel a kapcsolatot. Vagy forduljon hozzá bizalommal a lenti elérhetőségek egyikén.
Ajánljuk még
Ez is érdekelheti
Hírlevél feliratkozás
Iratkozzon fel hírlevelünkre, ha érdeklik az aktuális pályázatok, induló nyílt képzések, HR témájú tartalmak, podcastok, valamint a legfrissebb tréningpiaci trendek. Az AGORA Intézet havonta egyszer küld a témákban hírlevelet.