+36 20 595 3233 [email protected]

ELSŐ A BIZTONSÁG TRÉNING

Kinek szól a tréning?

A tréning során újra értelmezzük a résztvevőknek a kockázatokhoz és veszélyekhez való viszonyát. Megalapozzuk és újrateremtjük a biztonság iránti elkötelezettségüket. Rávilágítunk arra, hogy a balesetek bekövetkezése mögött mindig több ok áll, és megmutatjuk nekik, hogy vannak a kezükben eszközök, melyekkel ezeket az okokat megszüntethetik, azaz minimálisra csökkenthetik a balesetek bekövetkezésének a valószínűségét.

A TRÉNING FORMÁLJA A RÉSZTVEVŐK BIZTONSÁGTUDATOS SZEMLÉLETÉT ÉS MEGERŐSÍTI IRÁNTA AZ ELKÖTELEZETTSÉGÜKET. Beláttatja velük, hogy a munkahelyi biztonsági előírások értük vannak és nem ellenük. Ezért minden munkavállalónak és vezetőnek ajánljuk.

Témakörök

  • Hogy gondolkodom a balesetekről? – felmérés
  • Balesetek kialakulása – szemléltető példa
  • A Svájci Sajt modell – a balesetek okai
  • Érzékelési csapdák
  • Baleseti jéghegy értelmezése és lebontása
  • Vállalati baleseti helyzetek feldolgozása
  • Kvázi balesetek jelentősége
  • Veszélyes helyzetek elemzése
  • Biztonságos feladatvégrehajtás
  • Kockázatvállalás szabályai
  • Vállalati elvárások értelmezése – betartása
  • Akcióterv

A program végére a résztvevők

… megismerik azt, hogy a balesetek hátterében milyen emberi hibák állnak és képessé válnak annak megértésére, hogy ezek odafigyeléssel és tudatos magatartással többnyire elkerülhetők. Megismerik a balesetek kialakulása és az emberi észlelés közötti kapcsolatot, hogy egy baleset mögött számos ok van, ám ezek többnyire csak utólag tudatosulnak bennünk.

A tréning időtartama: 3,5 óra

 

Almási Gábor

Senior tréner-tanácsadó

AlmasiGabor 700 px

Almási Gábor

Ügyvezető igazgató

AlmasiGabor 700 px

Minden jog fenntartva. © 2023 AGORA Oktatási Intézet Kft.

Felnőttképzési engedélyszám: E/2021/000170
Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2020/002075